Informatívne články

Cestovná trombóza

Trombóza turistickej triedy

Prehľad

V dôsledku stiesnených podmienok pri sedení a kvôli dlhému sedeniu bez pohybu pri dlhších cestách lietadlom najmä v turistickej triede môže predovšetkým u rizikových pacientov dochádzať k trombóze žíl na nohách. Keď sa tieto tromby uvoľnia, môže dôjsť k život ohrozujúcim embóliám v pľúcach. Preto by si človek mal v lietadle dopriať trochu pohybu cca. každé 2 hodiny.

pozrieť článok

viac ::

Prelom v liečbe trombózy

Medici a farmaceuti hovoria o prelome liečby trombózy

BANSKÁ BYSTRICA. Približne 40 až 60 percent pacientov po operáciách náhrad bedrového a kolenného kĺbu je bez preventívnej liečby ohrozených vznikom krvnej zrazeniny (trombózy) v žilách dolných končatín alebo pľúcnou embóliou, ktoré môžu spôsobiť nečakanú smrť človeka. Od 1. júla 2009 bude na Slovensku zaradený do kategorizácie liek, ktorý bude významným prelomom v prevencii proti trombóze.

pozrieť článok

viac ::

What is thrombofilia?

Thrombophilia is a term which includes a number of genetic conditions which increase the tendency of the blood to clot, leading to sometimes serious and/or life-threatening complications depending on the location of the clot.

viac ::

Hlboká žilová trombóza a jej diagnostika

MUDr.Eva Bojdová FNsP Nitra Hlboká žilová trombóza je ochorenie s pomerne vysokým výskytom. Udáva sa 160 – 180 nových prípadov na 100 000 obyvateľov ročne. V 90 percentách prípadov ide o patologickú tvorbu zrazenín v žilovom systéme dolných končatín, len zriedka postihuje žilový systém horných končatín.

viac ::

Dedičná trombofília podrobne

Čo je dedičná trombofília Dedičná trombofília je vrodený sklon k zvýšenej zrážanlivosti krvi. U ľudí s týmito sklonmi dochádza k rychlejšej zástave krvácania pri poranení alebo pri pôrode, ale v iných situáciách (tehotenstva alebo dlhodobejšom znehybnení majú vyššiu pravdepodobnosť rozvoja tromboembolickej chorobe (TECH). Spoločnosť Genomac International, s.r.o. bola založená na jeseň roku 2001 a od svojho vzniku sa zameriavame na genetické testovanie pre potreby určovania otcovstva, identifikácie príbuznosti a analýzu DNA pre výskum a testovanie geneticky podmienených druhov ochorení a pre predikciu činnosti ich liečby.

viac ::